UA
Як влаштований напівпричіп цементовоз
19
Листопада
2019

Цемент - най популярніший матеріал для будь-якого будівництва. Для його використання на різних об'єктах, необхідне правильне транспортування. Тому, для цих цілей, використовують спеціальну техніку - напівпричіп цементовоз.

Цистерни цементовози вдають із себе цистерну, спеціально обладнану для завантаження, транспортування і розвантаження цементного матеріалу.

Класифікація цементовозів

Класифікація цементовозів відбувається за такими параметрами:

  • За кубатурою (від 23 м3 до 45 м3);
  • За матеріалом виготовлення кузова - сталеві або алюмінієві.

При цьому, щоб зрозуміти, який цементовоз і для яких цілей використовувати, потрібно спиратися на завдання. Наприклад якщо дальність перевезення не велика, то краще для експлуатації вибрати спецтехніку з малою вантажопідйомністю, якщо передбачається далека відстань - навпаки, з високою вантажопідйомністю. Цементовози зі спеціальним обладнанням, призначеним для завантаження і вивантаження будівельного матеріалу, дають можливість забрати вантаж з різного типу складу.

Конструкція напівпричепа цементовоза

Конструктивно, цементовоз має свої відмінні риси. Напівпричіп-цистерна з безрамною, несучою конструкцією встановлена ​​на тягач під невеликим кутом. Це дає можливість цементу направлятися для вивантаження. Напівпричіп-цистерна виконана у формі циліндра і своєю передньою частиною спирається на шворінь сідельного тягача, а задня частина через ресори і кронштейни на осі ходових коліс. Завантаження цементу відбувається через спеціальні люки встановлені нагорі. Їх може бути різна кількість, в залежності від розмірів цистерни. На зовнішній стороні встановлені наступні елементи:

  • Повітропровідної система;
  • Відокремлювач вологи і масел;
  • Драбину;
  • Майданчик для обслуговування.

Для забезпечення правильного тиску при розвантаження вантажу використовується компресор, який встановлений на спеціальному майданчику напівпричепа.

Цементовоз-цистерна, також має спеціальний датчик рівня мембранного типу. Це виключає можливість перевантаження цистерни і забивання фільтрів. Завантаження цементу виконується наступним чином. Сопло для вивіантаження перекриваеться, компресор починає відкачувати з цистерни повітря. Коли повітря в цистерні разрежаеться до необхідного тиску, в 0,05-0,04 МПа, завантажують сопло в цемент і примусово починають подавати повітря. Цей процес створює якийсь перепад в тиску між внутрішньою частиною цементовоза і вантажем, в результаті чого, забезпечує разом з повітрям, правильне надходження цементного матеріалу по трубі всередину цистерни.

Саме отвір для вивантаження конструктивно складається з:

  • Крана;
  • Форсунка для продувки;
  • Наконечник, з швидкознімним замком, для герметичного приєднання шланга.

Електричний компресор встановлений на тягачі, через колектор, який обладнаний манометром і запобіжним клапаном, подає повітря, необхідний для вивантаження сухого вантажу.

На напівпричепі-цистерні також встановлені гальма, освітлення і сигналізація, яка через електронну систему, підключена до транспортного засобу і взаємодіє з ним.