UA
В Україні набувають чинності нові габаритно-вагові стандарти
18
Лютого
2022

Нещодавно на засіданні КМУ було підтримано постанову щодо спрощення правил транспортування важких та габаритних вантажів, для яких запроваджуються європейські норми розміру та ваги.

У проекті документа брали участь профільні організації: Міністерство інфраструктури, Укртрансбезпека та Укравтодор спільно із представниками компаній-вантажоперевізників.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зокрема зазначив, що: «Серйозні реформи у правилах габаритно-вагового обліку стартували ще минулого року. Тоді ми змогли створити майже 100 майданчиків WIM та посилити адміністративну відповідальність за надмірне завантаження транспортних засобів. У результаті, кількість подібних порушень зменшилася більш ніж у 30 разів, якщо порівнювати з минулими роками.

Наступним нововведенням реформи буде перехід до європейських норм стандартизації ваги та габаритів. Довгий час істотною перешкодою для його здійснення були технічні стандарти національної дорожньої мережі. Як відомо, більшість вітчизняних доріг було зведено ще за радянських часів без урахування сучасної завантаженості».

У затвердженій постанові докладно розглянуті показники максимально прийнятних навантажень на вісь, що розроблені відповідно до числа осей та інтервалу між ними.

Важливо, що з 01.10.2021 року в Україні успішно проводиться практика автоматичної реєстрації порушень експлуатації автотранспорту.

У рамках поточної реорганізації планується:

  • впровадження заходів щодо реєстрації порушень безпеки на автотранспорті за допомогою обладнання, яке має визначати масу транспортних одиниць під час руху (WIM);
  • запровадження рівної відповідальності вантажоперевізників;
  • посилення санкцій щодо осіб, які ігнорують законні розпорядження інспекторів Укртрансбезпеки;
  • затвердження відповідальності за відмову або ухилення від перевірки ваги та габаритів транспортного засобу.

Також на перевізників чекає більш серйозні заходи впливу у разі здійснення ними пасажирських або вантажних перевезень за відсутності необхідної документації.