UA
принцип роботи

напівпричепа цементовоза
Як працює напівпричіп цементовоз?
12
Січня
2022

Спосіб роботи та влаштування даного автомобіля залежить від його конкретної моделі та призначення. Найчастіше зустрічаються вакуумні варіанти напівпричепів цементовозів. У них навантаження сировини здійснюється за допомогою створення розрідженої атмосфери в ємності, що перевозиться, а розвантаження - за участю компресора, змонтованого на шасі тягача. Завдяки використанню спеціалізованих механізмів у цистерну закачують повітря під великим тиском. Будівельний матеріал проходить у розвантажувальну трубу, звідки евакуюється повітряними потоками.

Сильний нахил цистерни забезпечує вихід із неї всього зануреного раніше цементу, що не тільки прискорює вивантаження, а й унеможливлює збитки через неповне розвантаження продукту. Вакуумні перевізники цементу знаходяться під впливом великого тиску, тому їх робочі ємності виготовляють із міцного алюмінію або сталі. Такий матеріал забезпечує довговічність та тривалу відсутність механічних дефектів. Але слід зазначити, що використання подібних матеріалів у цистернах також призводить до суттєвого збільшення ваги всього автомобіля.

Навантаження цементу здійснюється через призначений для цього люк. У розвантаженні беруть участь конуси, розміщені внизу цистерни. Щоб забезпечити потрібний тиск під час розвантаження матеріалу, застосовуються спеціальні компресори.